İsrail’den ABD’ye kritik ziyaret

ABD’den İsrail’e sevk edilen silahların “büyük kısmının ulaşmadığı” tartışmaları devam ederken, ülkesinin Gazze’ye yönelik saldırılarını ele almak üzere ABD’ye giden İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, “ABD ile ilişkilerimiz her zamankinden daha önemli.” dedi.

İsrail Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Gallant’ın Washington’da resmi temasları kapsamında ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken dahil üst düzey yetkililerle görüşmelerde bulunacağı belirtildi.

Açıklamada, Gallant’ın görüşmelerinde, İsrail’in Gazze’deki saldırıları, Hizbullah ile çatışmaların sürdüğü kuzey sınırındaki gelişmeler ve Gazze’deki esirlerin serbest bırakılması ile ABD ve İsrail arasındaki işbirliği konularının ele alacağı kaydedildi.

Gallant, İsrail’den ayrılmadan önce basına yaptığı açıklamada, “ABD ile ilişkilerimiz her zamankinden daha önemli.” ifadelerini kullandı.

Gazze’deki saldırıların “üçüncü aşamasına geçişin büyük sonuçları olacağını” savunan Gallant, bunları ABD’li yetkililerle ele alacağını ve görüşmelerin Gazze’deki saldırıların geleceği açısından “hayati önem taşıdığını” söyledi.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir